Embriyo Donasyonu tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler

Embriyo Donasyonunda Başarıyı Artırmak

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin doğal olarak bu işlemi gerçekleştirememesi sonucu embriyo donasyonu yöntemine başvurulur. Embriyo donasyonu işlemi hem kadın yumurtasının hamilelik için işlevsiz olması durumu hem de erkek sperminin hamile kalmayı sağlayacak işlevlerini yitirmesi durumunda değerlendirilmektedir. Yani hem kadın hem erkek çocuk yapmak için yeterli olmayacak durumda olduğunda bu işlem uygulanmaktadır. Emmriyo donasyonunda başarıyı artırmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri doğru bir şekilde uygulayarak istenilen sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin ikisinin de hamilelik için yetersiz olduğu durumlarda çiftlere anne baba olma duygusunu tattırabilecek bir yöntem olan embriyo donasyonu bu noktada çok önemli bir konum edinmektedir. Embriyo donasyonu uygun görülmesi durumunda çiftten sperm seçimi yapılması beklenir. Sonrasında uygun kadın donörün yumurtası ile birleştirilerek 10 kadar embriyo elde edilir. Çiftin seçimleriyle alınan sperm ve yumurtaların birleştirilmesiyle elde edilen bu embriyolar geliştirilir. Bir yandan da kadına nakli için rahim hazırlanır. Uygun zaman geldiğinde embriyolar kadın rahmine koyulur. Böylece embriyo donasyonu işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Embriyo Donasyonu Başarası Artırma Yöntemleri

Embriyo donasyonunda başarı için önemli bazı hususlar bulunmaktadır. Donör alınan erkek ve kadının sağlıklı olmasının yanı sıra embriyo nakli yapılacak olan kadının da sağlıklı olması embriyo donasyonunda başarıyı artırmak için dikkat edilecek hususların başında gelmektedir. Böylece embriyo donasyonu işleminin başarısı için en önemli evrelerden biri tamamlanmış olacaktır. Çocuk sahibi olamayan çiftler için oldukça başarılı bir yöntem olan embriyo donasyonu için bu aşamaların sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi çiftin çocuklarına kavuşabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Yumurta alınacak donörün sağlıklı olması, yumurtasının işlevselliği ve rahminin sağlıklı olması bu işlem için önem ifade etmektedir. Bununla birlikte sperm alınacak olan donörün de sağlıklı olması, sperm sayısının yüksek olması ve sperminin dölleme yeteneğinin yüksek olması işlemin başarısını artırmaktadır. Bununla birlikte normal şartlarda yumurtası işlevsiz olan ve embriyonun nakledileceği anne adayının da rahminin sağlıklı olması embriyo donasyonu başarısını artırmak için dikkat edilmesi gereken hususlardan olmaktadır.

Belirtilen etkenlerin yanı sıra her işlemde ve tedavide olduğu gibi operasyonu gerçekleştiren kişilerin alanında uzmanlığı ve hakimiyeti de operasyonun başarısı için önemli olmaktadır. Embriyo donasyonu işlemini gerçekleştirecek olan personelin konuda yetkin olması işlemin başarısı için önemli bir etken olmaktadır. Bununla birlikte gelişmiş bir teknoloji ürünü olan bu işlem için operasyonun gerçekleştirileceği hastane de önem ifade etmektedir. Embriyo donasyonunda başarıyı artırmak için hastane, personel ve teknik yeterlilik de önemli hususlardan olmaktadır.

 

Embriyo Donasyonu Başarısı ve Ücretleri

Belirtilen işlemlerle birlikte embriyo donasyonu işleminin başarılı sonuçlar vermesi ihtimali artırılmaktadır. Bununla birlikte embriyo rahmine yerleştirilecek olan anne adayının yaşının da işlemin başarısı ile doğrudan ilgisi bulunmaktadır. 29-30 yaşlarında gerçekleştirilen embriyo donasyonu işlemi için %83 oranında başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Böylece başvuran çiftlerin büyük bir çoğunluğunun anne baba olma duygusunu tatması bu gelişmiş tedavi yöntemi ile mümkün kılınmaktadır.

Gelişen teknolojik imkanların tıp sektörü içinde büyük yenilikler getirmesi imkansız gibi görülen birçok hususta tedavilerin geliştirilmesini sağlamaktadır. Hem kadın yumurtası hem erkek sperminin işlevsel olmadığı durumlarda dahi çocuk sahibi olabilmeyi mümkün kılan embriyo donasyonu yöntemi de bu gelişmiş tedavi yöntemleri arasında bulunmaktadır. İmkansız gibi görülen bir durumda çocuk sahibi olmayı sağlayacak bu yöntem için elbette bütün ücretler sönük kalsa da işlemin maliyetinin uygunluğu da başka bir cazip kılıcı etken olmaktadır. Ayrıca embriyo donasyonunda başarıyı artırmak için teknik imkanları yüksek ve kaliteli hastanelerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Related Posts

WeCreativez WhatsApp Support
Tüp bebek tedavilerimiz ile ilgili merak ettiklerinizi bize buradan 7/24 danışabilirsiniz.